Lektorka

ressova

Jitka Ressová

Lektor

sladecek

Svatopluk Sládeček

Asistent

jaluvka

Tomáš Jalůvka

Studenti

Eliška Pomyjová

David Seidler

Liubov Subbotina

Ivo Urbánek

Leona Vítková

Koncept

item55

item57

item62

item64

item67

Expozice Druhé brány

Využití podzemní cesty do továrny k seznámení návštěvníků s historií a životem v Tatře.

item68

Expozice vagonů

Stará překladová hala jako ideální místo pro výstavu vagonů, které se v Tatře také vyráběly. Vagony se mohou přestavět na bar, dětské hřiště či hygienické zázemí pro různé kulturní akce konající se na přilehlém prostranství.

item70

Dům rodáků, ZUŠ, knihovna

Využití jednoho z nejstarších kopřivnických domů k představení všech významných rodáků Kopřivnice a k umístění knihovny a umělecké školy.

item28

Expozice staré slévárny

Vystavení dalších exponátů a automobilů Tatry v oblasti opuštěného průmyslového areálu.

item75

item76

item78

Posílit centrum. Propojit město s industriální zónou. Využít potenciál muzea Tatry k vytvoření technické naučné stezky. Dosáhnout změn minimálními prostředky. Muzeum Tatry. Nové důstojné náměstí. Pěší zónou propojit technickou stezku z muzea k venkovní expozici za kolejemi. Vagony jako exponáty, restaurace, průlezky. Stezka pokračuje bránou u stadionu. Budova staré školy oproštěna od nevhodných přístaveb – vznik nového muzea rodáků. Z ulice Štramberská, sloužící převážně jako pěší zóna, vzniká městský bulvár. Muzeum Tatry – a nová technická stezka. Okruh městem. Blíž historii, blíž poznání, blíž sobě.

Náměstí

Radnice, která spojuje

item9

Jednoduchou revitalizací získá město zpět důstojný prostor náměstí ležící na klíčové městské ose. Vznikne současné centrum služeb, kultury a samosprávy, brána do rozvíjející se části města. Návrh počítá se zpřehledněním prostoru náměstí, zpříjemněním pro obyvatele i návštěvníky města a posilováním příčné městské osy.

Škola

Dům rodáků, ZUŠ, knihovna

item12

Součástí historického centra je budova školy. V současné době nevyužívaná. Naším cílem je vyčistit ji od nevhodných přístaveb a navrátit historicky cennou budovu do života města. Navrhujeme dům využít jako Dům rodáků, knihovnu a základní uměleckou školu.

Hala

Expozice vagonů

item3

item16

item20

item23

item25

item26

Návštěvníky do areálu bývalé továrny přivádíme Druhou branou. Jedním z lákadel jsou venku vystavené vagony, které se v Kopřivnici vyráběly. Ty je možné si nejen prohlédnout zevnitř, ale i si v některých z nich odpočinout nad dobrou kávou. Vagony mohou také zajišťovat zázemí pro různorodé kulturní akce, které se budou konat na přilehlém volném prostranství.

right2
left2